Психологічна служба має на меті:


  • психологічно сприяти формуванню пізнавальної активності дітей дошкільного віку;
  • психологічно формувати у вихованців свідоме відношення щодо питань безпеки життєдіяльності та захисту здоров'я;
  • психологічно супроводжувати підвищення педагогічної та психологічної грамотності педагогічних працівників й батьків через розширення їхнього світогляду та усвідомлення власних виховних позицій.

Основними напрямками роботи психологічної служби ЗДО є психодіагностичний, консультативний, корекційно-розвивальний, просвітницький, організаційно-методичний.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Кiлькiсть переглядiв: 404